This website requires JavaScript.
Головна
Каталог продукції
Меню

Є запитання? Телефонуйте:

Прийом онлайн замовлень:
пн-нд: з 9.00 до 18.00

img

Плоскостопість: що це, чим загрожує і як боротися

Плоскостопість: що це, чим загрожує і як боротися
img
Автор
Сергій Проценко
2024-01-13
Читати: 6 хв

Плоскостопість – це поширене захворювання опорно-рухової системи, яке впливає на мільйони людей у всьому світі. Цей стан характеризується зниженням або повною відсутністю поздовжнього або поперечного вигину стопи, що може призвести до болю, дискомфорту та інших ортопедичних проблем.

Основні аспекти та причини плоскостопості

Плоскостопість – це стан, при якому нормальний вигин стопи зменшується або зовсім відсутній. Найчастіше плоскостопість виявляється через біль у стопах, втомлюваність при ходьбі, а також через візуальні зміни в структурі стопи. Якщо не лікувати плоскостопість, вона може призвести до більш серйозних проблем, таких як артрит, проблеми з колінними та тазостегновими суглобами, а також до змін у поставі тіла.

Існує кілька чинників, які можуть сприяти розвитку цього захворювання:

 • Генетична схильність: наявність плоскостопості у близьких родичів збільшує ризик розвитку цього стану.
 • Надмірна вага: зайва вага створює додаткове навантаження на стопи, сприяючи плоскостопості.
 • Вік: з віком знижується еластичність зв'язок та м'язів стоп, що може призвести до плоскостопості.
 • Носіння некомфортного або неякісного взуття: таке взуття не забезпечує належної підтримки стопи.

Ці фактори вказують на важливість уваги до здоров'я стоп та вибору відповідного взуття для попередження та лікування плоскостопості.

Види плоскостопості

Плоскостопість може бути різних видів, кожен з яких має свої характеристики та потребує відповідного підходу до лікування. Основні види плоскостопості включають:

 • Поздовжня плоскостопість – найпоширеніший тип, при якому падає поздовжній вигин стопи. Це призводить до зміщення навантаження на внутрішню частину стопи.
 • Поперечна плоскостопість – характеризується сплощенням поперечного вигину стопи. Часто супроводжується утворенням "кісточок" біля великих пальців.
 • Комбінована плоскостопість – поєднує ознаки обох попередніх типів. Є однією з найскладніших форм для лікування.
 • Вроджена плоскостопість – зустрічається від народження і зазвичай виявляється у ранньому віці.
 • Набута плоскостопість – розвивається внаслідок зовнішніх факторів, таких як травми, носіння невідповідного взуття або хронічні захворювання.

Розуміння конкретного виду плоскостопості є ключовим для ефективного лікування і вибору правильних ортопедичних виробів.

Ступені плоскостопості

Плоскостопість може варіюватися за ступенем тяжкості, від легких до виражених форм. Зазвичай розрізняють три ступені плоскостопості:

 • Перший ступінь – легкий. Пацієнти можуть відчувати невеликий дискомфорт або втому у стопах, особливо після тривалої ходьби або стояння. Зміни у формі стопи є мінімальними.
 • Другий ступінь – помірний. Біль у стопах стає більш вираженою, можуть виникати проблеми з вибором взуття. Ортопедичні устілки та спеціалізоване взуття часто необхідні для зменшення дискомфорту.
 • Третій ступінь – тяжкий. Супроводжується значним болем, постійним дискомфортом та вираженими змінами у формі стопи. Може потребувати спеціальних ортопедичних пристосувань або навіть хірургічного втручання.

Визначення ступеня плоскостопості важливе для розробки ефективної стратегії лікування і профілактики подальшого прогресування захворювання.

Роль ортопедичних устілок у лікуванні плоскостопості

Ортопедичні устілки є одним із ключових елементів у лікуванні та профілактиці плоскостопості. Вони розроблені для того, щоб підтримувати правильну форму стопи, розподіляти навантаження рівномірно і зменшувати біль при ходьбі. Устілки можна купити в спеціалізованих магазинах медтехніки або замовити індивідуально. Важливо підкреслити, що вибір устілок повинен здійснюватися під наглядом фахівця, оскільки неправильно підібрані устілки можуть погіршити стан.

Ось кілька критеріїв, на які слід звернути увагу при виборі ортопедичних устілок:

 • матеріал: устілки повинні бути зроблені з якісних, дихаючих матеріалів;
 • підтримка своду: устілка має забезпечувати адекватну підтримку поздовжнього та поперечного сводів стопи;
 • розмір та форма: устілка повинна ідеально підходити до вашого розміру стопи і типу взуття.

Звернення до фахівців за допомогою в виборі устілок дозволить вам забезпечити максимальний комфорт і ефективність лікування. Хорошим місцем для придбання якісних ортопедичних устілок є TOROS-MARKET, де представлений широкий асортимент устілок та інших товарів для вашого здоров’я за доступними цінами. У Торос-Маркет ви зможете знайти устілки, які відповідають вашим індивідуальним потребам, не витрачаючи на це багато грошей.

Плоскостопість – це серйозна проблема, яка може значно погіршити якість життя людини. Важливо своєчасно виявляти симптоми цього захворювання та звертатися за професійною медичною допомогою. Ортопедичні устілки грають ключову роль у лікуванні та профілактиці плоскостопості, допомагаючи зменшити біль і підтримувати правильну анатомічну форму стопи.